LKS Naprzód Sobolów - strona nieoficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

pon.

Naprzód - Strzelec
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Jak oceniasz nową strone klubu Naprzód Sobolów?

Rusza liga !!!

• autor: orlikliga00, 2014-03-22 11:48

Już dzisiaj na boiska wybiegną piłkarze tarnowskiej V ligi. O ile w sobotę zaplanowano zaledwie jedno spotkanie, które interesuje nas średnio, o tyle w niedzielne popołudnie kibice z naszego regionu będą mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych pojedynków.

Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek wicelidera- Pagenu Gnojnik z Naprzodem Sobolów. O jednej i o drugiej drużynie mówiło się często w kontekście skuteczności w grze na swoim stadionie. Gnojniczanie jeszcze w poprzednim sezonie tracili wiele poza swoim stadionem, podobnie zawodnicy Naprzodu, przyzwyczajeni do gry na swoim specyficznym – wąskim boisku.

Bieżący sezon, a właściwie bieżące statystyki, zadają kłam utartym charakterystykom. Pagen wygrał na wyjeździe jesienią aż sześć razy, a więc o jeden raz więcej niż na własnym boisku. Z kolei sobolowianie co prawda częściej wygrywali na swoim obiekcie (10 punktów) niż poza nim, ale z delegacji przywieźli 8 punktów. Tydzień temu gnojniczanie pokonali w sparingu Dunajec Zakliczyn. Z racji zajmowanej pozycji w tabeli powinni być faworytem niedzielnego meczu.

Grający pod wodzą nowego trenera – Janusza Piątka – GKS Drwinia podejmować będzie Unię Niedomice. W zespole GKS będziemy wypatrywać meczów z udziałem dwójki nowych graczy – Kamila Rynducha i Mateusza Kaczmarczyka. Pierwszy po kilkunastu miesiącach przerwy wraca na trawiaste boiska (gra również w I lidze futsalu), drugi przyszedł z BKS Bochnia. Zespół z Drwini, także z racji istotnych wzmocnień, może być jedną z rewelacji piłkarskiej wiosny.

Bardzo trudne zadanie stoi przed Iskrą Łęki. Tylko początek sezonu beniaminek miał w miarę udany. Im jednak dalej w las tym było gorzej. Ostatecznie do rundy wiosennej przystępuje z przedostatniego miejsca z dorobkiem 11 punktów (do strefy bezpiecznej brakuje 5 „oczek”). W niedzielę zespół z Łęk zagra w Ciężkowicach z solidną Cieżkowianką, w składzie której na pewno nie zagra Dariusz Banach (zawieszenie). Iskra solidnie wzmocniła zimą swoją seniorską kadrę. Najważniejszym ruchem transferowym wydaje się powrót z Sokoła Borzęcin Dawida Curyły, który w poprzednim sezonie dla Iskry strzelił ponad 40 goli w A klasie. Zza miedzy – z Sokoła do Iskry przyszedł także młodzieżowiec Konrad Kołodziej. Trzecim nabytkiem beniaminka jest Łukasz Dziedzic, poprzednio Iskra Szczepanów. Warto także odnotować powrót do gry po kontuzji Grzegorza Urbasia. W Iskrze odnotowano oczywiście osłabienia. Jednym z nich jest stoper bądź też defensywny pomocnik Mateusz Borowiec, któremu skończyło się wypożyczenie z Poręby Spytkowskiej. W Łękach nie zagra także Artur Hryniewicz.

W Lipnicy Murowanej postawiono na początku okresu przygotowawczego głównie na stabilizację składu. Z czasem zespół trenera Bartłomieja Hołysta wzmocnił się Tomaszem Wojewodą (poprzednio BKS) oraz Piotrem Kokoszką (poprzednio Szreniawa). Czy mocniejszy kadrowo zespół sprosta na wyjeździe Dąbrovii? Lider w okresie przygotowawczym nie błysnął formą. W pięciu meczach dwa razy wygrał, tyle samo razy przegrał. Bilans bramkowy to 17-16. Mimo to, trener Dąbrovii – Paweł Piotrowicz nie traci pewności siebie przed meczem z lipniczanami. Gra Macierzy nie będzie dla nas niewiadomą. Statystycznie patrząc jest to drużyna własnego boiska posiadająca w składzie dwóch bardzo dobrych zawodników. W pierwszym meczu zaskoczyła nas agresywnością. My natomiast nie patrzymy na przeciwnika, wiemy, że największym przeciwnikiem jesteśmy my sami. Jeśli podejdziemy do meczu z odpowiednia determinacją to wszystkie atuty są po naszej stronie.

Ostatni zespół z naszego regionu – Orzeł Dębno zagra w Wojniczu z Olimpią. Jeszcze dwa lata temu w konfrontacji obu zespołów jako faworyta wskazalibyśmy Olimpię. Tymczasem po spadku z IV ligi, Olimpia jest jak na razie ligowym średniakiem. Co więcej jesienią uległa w Dębnie aż 1-4, a podczas zimowych sparingów przegrała z Orłem 1-3. Dębnianie mieli przed tygodniem zagrać swój ostatni mecz kontrolny z Startem Biadoliny Szlacheckie, ale jak podaje strona zespołu z Dębna, przeciwnik nie dojechał… Dlatego warto jednak przypomnieć, że Orzeł ma na rozkładzie w okresie przygotowawczym między innymi czwartoligową Rylovię.

autor: ~sobolów Naprzód!!!!!!!! 2014-03-22 22:26:00

avatar trzymamy kciuki!!!!!!!!!!!!! POWODZENIA

autor: ~10 2014-03-23 16:24:38

avatar jaki wynik ?

autor: ~- 2014-03-23 17:16:44

avatar 2-3 wygrał Pagen

autor: ~NaprzodFans 2014-03-26 19:12:52

avatar Jedzie ktos do dębna z kibicow , moze czas cos zaspiewac ?

autor: ~Wierny kibic ze środkowej Polski 2014-04-12 13:07:13

avatar Powodzenia w wiosennej rundzie i naturalnie w całym sezonie!!!!!!!.

autor: ~.... 2014-04-13 22:28:18

avatar naprzodowi potrzebny jest trener !

autor: ~sectorpro 2015-02-12 11:55:12

avatar ZAPRASZAMY DO NOWO OTWARTEGO SKLEPU SPORTOWEGO SECTOR PRO !!! OFERUJEMY SPRZĘT PIŁKARSKI JAK I WYPOSAŻAMY KLUBY SPORTOWE CHĘTNIE PODEJMIEMY WSPÓŁPRACE Z NOWYMI KLUBAMI ZAPRASZAMY TAK ŻE NA NASZA STRONE WWW.SECTORPRO.PL ,TARNÓW UL. KOŚCIUSZKI 5/5 (OBOK D.H. ŚWIT)

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Naprzód SobolówLKS Gnojnik
Naprzód Sobolów 2:3 LKS Gnojnik